Tydzień Świadomości Autyzmu w Dużym Długoszu

2. kwietnia na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Głównym celem tego święta jest popularyzowanie wiedzy na temat autyzmu.

Nasza szkoła zaangażowała się w obchody, zamieniając dzień na tydzień świadomości autyzmu. W holu można było zobaczyć prezentację dotyczącą poruszanej tematyki, z którą chętnie zapoznawała się nie tylko młodzież, ale i cała szkolna społeczność. Przygotowano także gazetkę, na której widniały postaci znanych osób ze spektrum autyzmu. W przeciągu całego tygodnia nasi uczniowie uczestniczyli w różnych aktywnościach. Długoszacy tworzyli plakaty informujące o zaburzeniach związanych ze spektrum autyzmu. Ponadto, na znak solidarności, społeczność szkolna ubrała się na niebiesko. Jako zwieńczenie akcji, uczniowie utworzyli serce z niebieskich balonów na dziedzińcu szkoły oraz uczestniczyli w warsztatach prowadzonych przez p. Julitę Migdał – Gadaj specjalizującą się od lat w temacie autyzmu.

Dziękujemy za pomoc w przygotowaniach akcji wychowawcom świetlicy.

Kamila Marcinkowska, Marzena Żuber

Skip to content