Światowy Dzień bez Tytoniu 2024

W dniu 31 maja obchodzimy Światowy Dzień bez Tytoniu. Tegoroczne hasło ogłoszone przez Europejskie Biuro Światowej Organizacji Zdrowia brzmi: „Ochrona dzieci przed ingerencją przemysłu tytoniowego”.

Priorytetem staje się ochrona młodych ludzi przed wpływem przemysłu tytoniowego. Kampania komunikacyjna podjęta przez WHO w mediach społecznościowych jest kontynuacją strategii „dla młodzieży przez młodzież”, w ramach której będą oni protestować przeciwko manipulacyjnym taktykom przemysłu tytoniowego oraz wskazywać na jego szkodliwy wpływ na zdrowie, sprawiedliwość społeczną i środowisko. Przemysł tytoniowy koncentruje się na uzależnianiu nowego pokolenia, aby chronić swoje zyski. Dzieci używają e-papierosów w tempie wyższym niż dorośli we wszystkich regionach i na całym świecie szacuje się, że 37 milionów młodych ludzi w wieku 13-15 lat używa tytoniu, są to bardzo niepokojące dane. Palenie tytoniu niesie za sobą ogromne spustoszenie w organizmie. Warto zwrócić uwagę na naszych najbliższych, którzy zmagają się z tym właśnie nałogiem i pomóc im się z tym uporać, aby żyli z nami jak najdłużej.

Pamiętajmy, jeżeli ktoś zmaga się z nałogiem papierosowym może znaleźć wsparcie pod numerem telefonu : 801 108 108 lub wejść na stronę jakrzucicpalenie.pl .

 Pedagodzy i Pielęgniarka Szkolna

Skip to content