Dni Sportu w Mały Długoszu

Sport to zdrowe! Nie tylko wypływa pozytywnie na kondycję fizyczną ale i kształtuje charakter. Dnia 18.06.2024 w mały Długoszu obchodziliśmy  pierwszy dzień sportu. Dla Długoszaków zostały zapewnione atrakcję . Uczniowie mieli okazję poznać bliżej jednego niezwykłego gościa zawodnika włocławskiego klubu koszykarskiego Anwil Włocławek pana Kamila Łączyńskiego, pod okiem kapitana uczniowie z każdej klasy brali udział w krótkim treningu, który przyniósł wiele radość. W tym samy czasie w ogrodzie szkoły prowadzone były zajęcia sportowe przygotowane przez uczniów z dużego Długosza. Na sali gimnastycznej  odbyły się zajęcia z gry strategicznej prowadzone przez klub Zanshoot-są to zajęcia  sportowo-rekreacyjne z wykorzystaniem  wyrzutni NERF. Łączą ze sobą sporty walki, strzelanie i gry komputerowe.  Wszyscy uczniowie wychodzili zadowoleni i bardzo zmęczeni.

Dnia 19.06.2024 odbył się drugi dzień sportowych zmagań. Uczniowi klas I-IV mieli szansę wykazać się sprawnością fizyczną w różnych konkurencjach: zbijak, gra w piłkę nożna, skoki we workach, bieg przez płotki, prowadzenie piłki do nogi, unihokeja, kozłowanie piłki do koszykówki,  skoków zawrotnych, rzutów ringo, przeciąganie liny oraz gry w siatkówkę. Na zakończenie zmagań sportowych został rozegrany mecz uczniowie vs nauczyciele w zbijaka. Uczniowie zadowoleni i radośni spędzili dwa piękne dni na świeżym powietrzu, zamiast w szkolnych ławkach. Nie zabrakło w tym dniu lodów dla ochłody. Głównym celem było zachęcenie dzieci do aktywności ruchowej, integrowanie się klas, kształtowania zachowań prozdrowotnych, nabywanie wiary we własne siły i możliwości oraz wzbogacanie przeżyć poprzez szlachetne współzawodnictwo. Dziękuję bardzo nauczycielom oraz pracownikom szkoły za pomoc i zaangażowanie: Natalii Jaworskiej, Marcie Wójciak, Garbieli Goszcz, Ewie Jackowskiej, Kamili Kurdubskiej, Wioletcie Zielińskiej oraz Marcinowi Jaskólskiemu.

Magdalena Żuchowska

Skip to content