Aktywność i bezpieczeństwo – II Dzień Sportu w Długoszu 2024

W dniu 19 czerwca 2024 roku odbył się II Dzień Sportu w Długoszu w duchu aktywności fizycznej oraz bezpieczeństwa dla uczniów klas 5 -8 SP.

Dzień sportu rozpoczął się od szkolenie w ramach akcji „Długosz – Bezpieczne wakacje 2024”. Spotkanie odbyło się z inicjatywy Pana Krzysztofa Łodygowskiego – szkolnego koordynatora ds. bezpieczeństwa. Szkolenie przeprowadził zaproszony ratownik WOPR w osobie  instruktora ratownictwa wodnego – Pan Mikołaj Ryniecki, który przeprowadził pokaz instruktażowy z zakresu udzielania pierwszej pomocy oraz bezpiecznego zachowania na obszarach wodnych w okresie letnim.

Po szkoleniu rozpoczęły się zmagania sportowe, w ramach których uczniowie mogli sprawdzić swoją sprawność fizyczną poprzez udział w konkurencjach sportowych na sali gimnastycznej. Za przygotowanie i przeprowadzenie potyczek rekreacyjno – sportowych dla dziewcząt i chętnych chłopców odpowiedzialna była Pani Małgorzata Bajraszewska.

Na boisku szkolnym odbył się pełen emocji i pozytywnych wrażeń turniej piłki nożnej dla chłopców klas 5 -8 SP przeprowadzony pod czujnym okiem Pana Krzysztofa Łodygowskiego, który również na zwieńczenie tego dnia sportu zorganizował wielki mecz pomiędzy kadrą szkoły, a reprezentacją LO. Wielki gratulacje dla wszystkich którzy wzięli aktywny udział w zmaganiach sportowych!!!

Wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły, uczniom i ich rodzicom, na nadchodzące wakacje składam najserdeczniejsze życzenia bezpiecznego wypoczynku, wspaniałej słonecznej pogody, wielu ciekawych przygód i miłych spotkań, chwil wartych wspomnień oraz niezapomnianych wrażeń.

Ze sportowym pozdrowieniem

Krzysztof Łodygowski

Skip to content