Pożegnanie p. Sławomiry Lewandowskiej

W trakcie dzisiejszego posiedzenia Plenarnej Rady Pedagogicznej, w auli Dużego Długosza, doszło do symbolicznego pożegnania przechodzącej na emeryturę p. Sławomiry Lewandowskiej, zasłużonej byłej Pani Wicedyrektor długoszańskiego gimnazjum oraz ustępującego Kustosza Biblioteki Szkolnej.

Przedstawiciele Rady Pedagogicznej podziękowali Pani Sławomirze za jej przemożny wkład wniesiony w katolicki, kulturalny oraz edukacyjny rozwój naszej wspólnoty szkolnej. Nie zabrakło słów wdzięczności za nieocenioną radę, wsparcie, niewyczerpane pokłady cierpliwości, godny naśladowania przykład kultury osobistej oraz umiejętności interpersonalnych, jak również za mnogość inicjatyw, które pomogły zarówno uczniom, jak i nauczycielom, obcować z wysoką kulturą na przestrzeni 18 lat pracy Pani Sławomiry Lewandowskiej w naszej szkolnej wspólnocie.

Ksiądz Dyrektor Jacek Kędzierski wspomniał o trosce z jaką Pani Kustosz dbała o każdy detal szkolnej biblioteki podczas ostatnich 3 lat pracy, poczynając od aranżacji wnętrz, poprzez rozbudowę księgozbioru, a na inicjatywach czytelniczych kończąc. Dziękując za wkład wniesiony w rozwój włocławskiego Długosza, wspomniał również o inicjatywie budowy pomnika, który bez zapału i ofiarności Pani Sławomiry Lewandowskiej mógłby nie doczekać tak szybkiej realizacji.

Mówi się, że nie ma ludzi niezastąpionych… ale niektórych zastąpić na miarę klasy, jaką sobą reprezentowali, jest rzeczą niezwykle trudną, o ile nie niemożliwą. Życzymy Pani Sławomirze pogodnej jesieni życia, spędzonej w gronie ludzi darzących ją najwyższym szacunkiem, w otoczeniu pasji, dzięki którym pozostawia swój niezacieralny ślad w naszych sercach, a także z naręczem jak najmilszych wspomnień wyzwań, którym z powodzeniem przyszło nam wspólnie stawić czoła.

Nie żegnamy się na dobre, gdyż już dziś czekamy na odwiedziny i relacje z nowego, równie wymagającego etapu życia!

Wdzięczna załoga ZSK

Skip to content