Rocznica śmierci śp. ks. bp. Romana Andrzejewskiego

07. lipca przeżywaliśmy 21. rocznicę śmierci Księdza Biskupa Romana Andrzejewskiego – biskupa pomocniczego Diecezji Włocławskiej w latach 1981- 2003. W związku z tym uczniowie naszej szkoły przebywający na wczasorekolekcjach w Licheniu, w czasie których posługują jako wolontariusze osób chorych i z niepełnosprawnościami, wraz z księdzem Adamem udali się na miejscowy cmentarz, aby odwiedzić grób biskupa Romana Andrzejewskiego, dzięki któremu nasza Szkoła została po wielu latach reaktywowana.

Była to okazja do oddania hołdu i uczczenia pamięci osoby, która miała ogromny wpływ na rozwój naszej placówki. Uroczystość rozpoczęła się krótką modlitwą, następnie uczniowie zapalili znicz na grobie księdza biskupa, wyrażając w ten sposób swoją wdzięczność i szacunek.

Wizyta na cmentarzu była także okazją do refleksji nad wartością życia oraz znaczeniem pamięci o tych, którzy przyczynili się do jego rozwoju. O Księdzu Biskupie Romanie Andrzejewskim można powiedzieć, że choć odszedł, jego duch nadal żyje w naszej szkole. Jego wizja i poświęcenie stworzyły miejsce, w którym rosną kolejne pokolenia.

ks. Adam Zieliński

 

Skip to content