Zjazd Absolwentów „Długosza”

Długo zapowiadany i z pewnością przez wielu oczekiwany, kolejny z punktów obchodów Jubileuszu 100-lecia Szkoły Długosza – Zjazd Absolwentów – odbył się w sobotę 24 września 2016 r. Uroczystość ta zgromadziła zaproszonych Gości, wśród których znalazło się spore grono Absolwentów Długosza różnych roczników: od tych, którzy uczęszczali do szkoły zaraz po wojnie, po tych, którzy kończyli Długosza kilka lat temu czy w ostatnim roku, a także nauczycieli i uczniów szkoły.

Zjazd Absolwentów rozpoczęła uroczysta Msza św. odprawiona przez bpa Bronisława Dembowskiego, który w 2000 roku podjął decyzję o reaktywacji  Szkoły Długosza. Po Eucharystii w pięknym pochodzie w rytmie orkiestry Długoszacy przeszli do budynku szkoły przy ul. Łęgskiej.

Tu zebrani Goście obejrzeli okolicznościowy program artystyczny zatytułowany „Z piosenką przez stulecie”. Dawni Absolwenci zostali nagrodzeni Medalem upamiętniającym jubileusz Szkoły Długosza. Były też przemówienia Księdza Dyrektora oraz zaproszonych Gości, którzy swymi wspomnieniami przenieśli zebranych w bardziej lub mniej odległe czasy funkcjonowania szkoły, która zawsze kształtowała, ich zdaniem, prawych Polaków, katolików i wartościowych ludzi.

Po obiedzie w szkolnej świetlicy uczestnicy spotkania zostali zaproszeni na wspaniały koncert zatytułowany „Janusz Tylman i Goście”. Warto dodać, że ten wybitny muzyk pochodzi z Włocławka i jako dziecko biegał korytarzami naszej szkoły, przychodząc do niej ze swoim tatą – jej wykładowcą.

Z pewnością dzień Zjazdu Absolwentów stanowił dla wszystkich okazję do wspaniałych przeżyć i pozostanie we wspomnieniach do następnego jubileuszu.

 

Zdjęcia z Mszy Świętej w katedrze

fot. K. Jabłoński

Zdjęcia z przemarszu bulwarami z katedry do gmachu szkoły

fot. D. Goldewicz

Zdjęcia z uroczystości w szkole

fot. K. Jabłoński

Skip to content