Boże Ciało 2017

15 czerwca w Kościele katolickim obchodziliśmy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Wspólnota, jaką tworzą dyrekcja, nauczyciele, pracownicy i uczniowie Zespołu Szkół Katolickich im. ks. Jana Długosza we Włocławku, uczestniczyła w Mszy Świętej we włocławskiej katedrze. Eucharystii przewodniczył JE ks.bp Stanisław Gębicki.Po zakończonej Mszy św. przeszliśmy ulicami miasta w procesji, by – jak w homilii podkreślił Ksiądz Biskup – móc publicznie wyznać wiarę. Zatrzymując się przy czterech ołtarzach, rozmyślaliśmy nad cudem oddania się Boga człowiekowi.

W godzinach wieczornych w parku im. Henryka Sienkiewicza odbył się koncert „Uwielbienie”, wspaniale podkreślający wyjątkowość uroczystości Bożego Ciała. Wśród publiczności znalazło się wielu nauczycieli i uczniów Długosza. Koncert był okazją nie tylko do wysłuchania pięknie wykonanych utworów muzycznych, ale także do wielbienia Chrystusa śpiewem i tańcem.

A. Szumińska

Skip to content