Przełajowe mistrzostwo województwa

Z przyjemnością informuję, że podczas Finału Wojewódzkiego w Indywidualnych Biegach Przełajowych w Bydgoszczy w dniu 10.10.2017 r. uczennica klasy I A liceum – Klaudia Kazimierska  wywalczyła I miejsce oraz  tytuł Mistrzyni Województwa Kujawsko – Pomorskiego!!!

To pierwszy w historii szkoły taki sukces na poziomie mistrzostw województwa w kategorii szkół ponadgimnazjalnych. Klaudia awansowała do finału wojewódzkiego jako aktualna Mistrzyni Włocławka. Oprócz naszej perły lekkoatletycznej miasto Włocławek reprezentowały jeszcze dwie długoszanki, a mianowicie Wiktoria Haziak (18. miejsce) z klasy I C LO i Klaudia Jankowska  (19. miejsce) z klasy II C LO. Warto w tym miejscu podkreślić , że nasze lekkoatletki są w pierwszej i drugiej klasie, zatem można z optymizmem patrzeć na dalsze megasukcesy w przyszłości.

A tak na marginesie –  dla mnie też było to nowe doświadczenie, gdyż byłem koordynatorem wyjazdu dla całej sportowej grupy z miasta Włocławek.

Gratulacje i życzenia dalszych sukcesów sportowych.

Krzysztof  Łodygowski

Skip to content