Wigilia w internacie

…Jeżeli tak uroczyście obchodzimy narodzenie Jezusa, czynimy to dlatego, aby dać świadectwo, że każdy człowiek jest kimś jedynym i niepowtarzalnym…

św. Jan Paweł II

„Dziś wszystkim z nas Bóg narodzi się” – wigilia w internacie

Raz w roku przychodzi tak dzień , kiedy wieczór w internacie wygląda inaczej niż zwykle..

Jest wieczór wigilijny, wyjątkowy i niepowtarzalny .Tym razem rozpoczęliśmy  koncertem kolęd i pastorałek . Wyjątkowy nastrój stworzyła również dekoracja , która nadała niepowtarzalnego  świątecznego klimatu. W tym roku mogliśmy wysłuchać tradycyjnych kolęd oraz popularnych świątecznych piosenek , których profesjonalne wykonanie możemy zawdzięczać wyjątkowym talentom wokalnym wychowanków: Marty Bielawskiej, Oliwii Tunickiej, Sylwii Kubackiej oraz Piotra Mroczkowskiego. Młodym solistom towarzyszyła muzyka , której autorami byli: Beata Siwińska-gitara, Grzegorz Murawski- gitara. Całości dopełniły fragmenty Pisma Świętego opisujące ważne dla całej ludzkości nadejście Syna Bożego , które odczytali wychowawcy :Dariusz Goldewicz, Paulina Kaszuba, Milena Witkowska i Aneta Wąsik. Nad właściwym przebiegiem całości czuwali: Paweł Olakowski  i Mateusz Halik, którym serdecznie dziękuję.

Na koniec koncertu Ksiądz Dyrektor Jacek Kędzierski złożył wszystkim zgromadzonym życzenia błogosławionych świąt przytaczając dewizę św. Alberta Chmielowskiego, którą powinniśmy się kierować: „Kto chce prawdziwie czynić miłosierdzie, musi stać się bezinteresownym darem dla drugiego człowieka. Służyć bliźniemu to przede wszystkim dawać siebie, być dobrym jak chleb.”

Po poświęceniu opłatków wigilijnych przez Księdza Jacka Butę zasiedliśmy do wigilijnego stołu przy, którym oprócz tradycyjnych potraw nie zabrakło tradycyjnej kolędy, która w ten wigilijny wieczór rozbrzmiewała na całą szkołę.

Milena Witkowska

Skip to content