X Ogólnopolski Konkurs Rzeźbiarski dla Dzieci i Młodzieży im. Stanisława Zagajewskiego

W dniu 9 lutego  2018 roku uczniowie ZSK im. ks. Jana Długosza we Włocławku wzięli  udział jubileuszowym  X Ogólnopolskim Konkursie Rzeźbiarskim  poświęconym pamięci Stanisława Zagajewskiego, wybitnego włocławskiego artysty rzeźbiarza, który większą część swojego życia mieszkał i tworzył w naszym mieście. Konkurs miał na celu  propagowanie wśród dzieci i młodzieży rzeźby jako dziedziny sztuki, rozwijał wyobraźnię przestrzenną oraz  dawał możliwość wymiany doświadczeń między uczestnikami konkursu. W konkursie brało udział ponad stu uczestników.

Szkołę Podstawową im. ks. Jana Długosza reprezentowali: Marta Skupniewicz kl. 4a, Konrad Felińczak kl. 4a, Aleksander Kwiatkowski kl. 4b, Zofia Kwiatkowska kl. 6a, Aleksandra Babis kl. 6a, Adam Babis  kl. 6a, Tomasz Wojciechowski kl. 6a, Marta Bychowska kl. 6a

Liceum: Wioletta Glonek kl. IIB Karolina Ostrowska kl. III A LO

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w dniu 4 kwietnia 2018 roku o godz. 12.00  w Zbiorach Sztuki Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej przy ul. Zamczej 10/12 we Włocławku.

Uczestnikom konkursu gratuluję twórczych pomysłów rzeźbiarskich!!!

                                                                                                                   Bożena Sobierajska

Skip to content