Gala wręczenia nagród i dyplomów w Konkursie o Wielkich Polakach

W czwartek 12 kwietnia w Centrum Edukacji Młodzieży im ks. Jerzego Popiełuszki w Górsku odbyło się wręczenie nagród i dyplomów Wojewódzkiego Konkursu Interdyscyplinarnego o Wielkich Polakach. Tegoroczna edycja poświęcona była św. Faustynie Kowalskiej, sekretarce Bożego Miłosierdzia. W rywalizacji wzięło udział około 700 uczestników z województwa kujawska-pomorskiego. Celem konkursu było m.in. wychowanie do wartości poprzez pokazanie postaci wielkich Polaków, szczególnie związanych z regionem kujawsko-pomorskim. Organizatorem było Centrum Edukacji Młodzieży im ks. Jerzego Popiełuszki w Górsku, a jednym ze współorganizatorów – Urząd Marszałkowski. Główną nagrodą  była wycieczka do Włoch, na którą pojedzie 21 laureatów w tym uczeń z naszej szkoły –Piotr Sikorski, któremu gratulujemy.

Na gratulacje zasługuje również finalista, Szymon Jóźwiak, któremu niewiele zabrakło do tytułu laureata.

Zachęcamy już dziś do wzięcia udziału za rok w tym konkursie.

Ks. Marcin Lewandowski.

fot. CEN

Skip to content