Inauguracja projektu edukacyjnego “Historia obywateli polskich w KL Auschwitz”

W środę, 13 czerwca 2018 r., Katarzyna Kwiatkowska, nauczycielka historii i wiedzy o społeczeństwie, wzięła udział w konferencji inaugurującej projekt edukacyjny „Historia obywateli polskich w KL Auschwitz”, który ma na celu upowszechnienie wśród młodego pokolenia wiedzy o losach polskich obywateli osadzonych w niemieckim, nazistowskim obozie KL Auschwitz.

Uroczystość poprowadził dziennikarz i publicysta Marek Zając, będący wiceprezesem zarządu Fundacji Wiara i Prawda. W wydarzeniu uczestniczyli wiceminister edukacji Maciej Kopeć, dyrektor Międzynarodowego Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście Andrzej Kacorzyk,  jak również przedstawiciele kuratoriów oświaty i nauczyciele z całej Polski.

Adresatami projektu są uczniowie powyżej 14 roku życia i ich nauczyciele. Ma on służyć przygotowaniu  nauczycieli z całej Polski do skutecznego realizowania procesu edukacji historycznej.

Podczas spotkania wiceminister Maciej Kopeć wyraził nadzieję, że projekt „Historia obywateli polskich w KL Auschwitz” będzie skutecznym narzędziem do pracy z młodzieżą w Polsce, jak i poza granicami naszego kraju.  Służyć temu ma zaplanowane tłumaczenie na język angielski i hebrajski filmu dokumentalnego „Świadkowie”, będącego ważnym elementem projektu.

Projekt  jest realizowany przez Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście oraz Fundację Wiara i Prawda, we współpracy z Fundacją Rozwoju Systemu Edukacji.

Katarzyna Kwiatkowska

Skip to content