“Przez kraje i kontynenty z Długoszem” – dzień czwarty

Czwartego dnia naszych półkolonii “Przez kraje i kontynenty z Długoszem” udaliśmy się w podróż do krajów Ameryki Południowej: Meksyku, Brazylii i Peru. Wszystkie zajęcia tego dnia koncentrowały się wokół tego kontynentu, a dodatkową atrakcją była wizyta w kręgielni.

O godz. 8:00 rano w szkolnej auli pani Sylwia Pietrzak przedstawiła zebranym kierunek podróży. Po śniadaniu rozpoczęły się zajęcia programowe. Uczniowie każdej z pięciu grup zagrali kolejno w gry edukacyjne pod okiem pana Jakuba Kostrzewskiego, rysowali piramidy z panią Gabrielą Goszcz, tworzyli indiański pióropusz z panią Sylwią Pietrzak oraz tańczyli z panią Pauliną Tokarską. Z kolei pani Jolanta Nowak przedstawiła uczestnikom tajniki pisma węzełkowego – kipu.

Na godz. 10:00 uczniowie z trzech najstarszych grup pod opieką pani Sylwii Pietrzak, pani Agaty Nawrockiej, pani Ewy Bieniek, pani Gabrieli Goszcz i pana Jakuba Kostrzewskiego udali się do Lucky Star, aby pograć w kręgle. Dzieci były bardzo zadowolone z przebiegu rozgrywki i kolejnej atrakcji zapewnionej przez organizatorów.

Uczestnicy z młodszych grup zagrali w kręgle na terenie szkoły, wykorzystując w tym celu półlitrowe butelki z wodą i piłkę. Po rozgrywkach i zajęciach programowych przyszedł czas na obiad, po którym uczniowie pod opieką swoich rodziców wrócili do domów.

Konrad Trokowski

Skip to content