Środa u Długosza – pierwsze spotkanie z Rodzicami w nowym roku szkolnym

Zespół Szkół Katolickich proponuje rodzicom uczniów comiesięczne spotkania, które nazwano „środami u Długosza”.

Zazwyczaj odbywają się one w ostatnią środę miesiąca, ale na początku roku szkolnego jest zawsze pilna potrzeba takiego spotkania ze względu na organizację pracy szkoły. Dlatego też 5 września została zorganizowana pierwsza w roku szkolnym 2018/2019 „środa u Długosza”. Zaczęła się ona od Mszy Świętej sprawowanej w sali gimnastycznej pod przewodnictwem dyrektora szkoły, ks. dr. Jacka Kędzierskiego. Homilię wygłosił ks. Marcin Lewandowski. W rozważaniach skupił się na chrześcijańskiej teologii czasu. Wspomniał o czasie jako chronos i jako kairos, czyli o czasie jako zwykłym biegu zdarzeń oraz o tym, który nazwał „czasem serca”. Rok szkolny jest umiejscowiony w czasie między wrześniem a czerwcem, ale jest też czasem dającym szansę na przeżywanie lub tworzenie wartości. Dobrze, aby wykorzystać go jako czas łaski, dar od Pana Boga.

Po Mszy Świętej najpierw kilka spraw z zebranymi w sali gimnastycznej rodzicami omówił Ksiądz Dyrektor, po czym odbyły się spotkania z wychowawcami poszczególnych klas.

A.Sz.

Skip to content