Kujawsko-Pomorski Salon Maturzystów 2018

6 września uczniowie klas trzecich liceum uczestniczyli w Kujawsko-Pomorskim Salonie Maturzystów. Jest to przedsięwzięcie organizowane przez „Perspektywy”, a gospodarzem tegorocznej edycji w naszym województwie był Uniwersytet Mikołaja Kopernika. Młodzież udała się do Torunia pod opieką swoich wychowawców: p. Katarzyny Kwiatkowskiej, p. Konrada Trokowskiego i Angeliki Szumińskiej, a także p. Pauliny Iwańskiej, której bardzo serdecznie dziękujemy za pomoc.

Salon Maturzystów to seria spotkań z p. dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Gdańsku, ekspertami OKE odpowiedzialnymi za egzaminy maturalne z poszczególnych przedmiotów, a ponadto okazja do porozmawiania z przedstawicielami różnych uczelni. Nowością w tegorocznej edycji był wykład motywacyjny: „Jak zdać maturę z matematyki czyli: jak się zmotywować? Jak skutecznie się uczyć i zapamiętywać? Jak wyznaczyć cel i go osiągnąć?”. Wygłosił go w niekonwencjonalnej formie (bardzo podobającej się słuchaczom) p. Dariusz Kulma – nauczyciel matematyki z wieloletnim stażem, laureat tytułu „Nauczyciel Roku”.

Życzymy naszym Wychowankom, aby nie zabrakło im zapału do pracy, aby tak się przygotowali do matury, by z wyników mogli być dumni i aby zrealizowali swoje plany na przyszłość.

Katarzyna Kwiatkowska,

Konrad Trokowski

Angelika Szumińska

Skip to content