Kolejny muzyczny talent w Długoszu

Prawdopodobnie każdy z nas słyszał słynne słowa piosenki „…Śpiewać każdy może, trochę lepiej lub trochę gorzej…”

W przypadku naszej uczennicy Marty Bielawskiej z klasy IC LO śmiało można powiedzieć, że Marta nie tylko może, potrafi śpiewać ale i powinna.

Dowodem na to jest jej piękny głos, który wszyscy znamy z artystycznych poczynań naszej wokalistki w szkole podczas różnych uroczystości.

Dziś możemy się pochwalić kolejnym sukcesem Marty. Miło nam poinformować, że Marta Bielawska zajęła III miejsce podczas XI edycji Diecezjalnego Festiwalu Piosenki Religijnej „Ryba” w Ślesinie. I jak mówi sama wokalistyka- gdyby nie dyskomfort spowodowany chorym gardłem wynik mógłby być jeszcze lepszy.

   Organizatorami konkursu był Wydział Duszpasterstwa Ogólnego Diecezji Włocławskiej, parafia św. Mikołaja Biskupa i Dobrego Pasterza w Ślesinie oraz Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury  w Ślesinie.  Konkurs honorowym patronatem objął biskup włocławski Wiesław Mering, oraz ks. prał. Sławomir Deręgowski dyrektor Diecezjalnego Studium Organistowskiego.

W konkursie swoje umiejętności wokalne prezentowało 26 uczestników w czterech kategoriach. Marta startowała w grupie soliści –młodzież.

    Jak powiedział św. Jan Paweł II:


„Muzyka ma ogromne zdolności wyrażania piękna każdej kultury. Ze swej natury może sprawić, że zabrzmią wewnętrzne harmonie. Podnosi intensywne i głębokie emocje, a swoim czarem wywiera ogromny wpływ.”

Życzymy więc Marcie kolejnych sukcesów oczekując jednocześnie kolejnych doznań muzycznych w jej wykonaniu bo przecież: Warto spotykać w życiu ludzi z pasją. Pasją, która nie tylko inspiruje, ale również pomaga żyć, czyniąc to nasze życie o wiele ciekawszym doświadczeniem”. 

Aneta Wąsik

Skip to content