Akcja „Czytamy z Mikołajem”

Nieoceniona jest rola, jaką w wychowaniu i rozwoju człowieka od najmłodszych lat odgrywa kontakt z książką. Młody słuchacz i czytelnik rozwija swoją wrażliwość. Książka rozbudza wyobraźnię, poszerza wiedzę i daje wiele satysfakcji.

W czwartek 6 grudnia 2018 r., w ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej „Cała Polska Czyta Dzieciom”, w naszej szkole odbyła się akcja czytelnicza pod hasłem: „Czytamy z Mikołajem”. Miała ona na celu propagowanie czytelnictwa wśród uczniów klas 4-5 szkoły podstawowej oraz stworzenie nawyku codziennego, głośnego czytania dzieciom. Mikołaj oraz jego pomocniczki przygotowali i przeczytali fragmenty utworu pt. „Sopelkowym” z „Opowieści na Boże Narodzenie”.
Wielkim przeżyciem było spotkanie z Mikołajem, który obdarował dzieci cukierkami.

Paulina Iwańska

 

Skip to content