Styczniowa środa u Długosza. Podsumowanie pracy w I semestrze

9 stycznia odbyła się środa u Długosza, podsumowująca I semestr roku szkolnego 2018/2019. Najpierw Rodzice i Nauczyciele zgromadzili się w szkolnej kaplicy, by w Eucharystii podziękować Panu Bogu za wszystko to, co wydarzyło się podczas mijającego półrocza. Nawiązując do Ewangelii (Mk 6,45-52), wygłaszający homilię ks. Marcin Lewandowski wskazał na potrzebę odsunięcia się od codziennych trosk i znalezienia cichego miejsca na spotkanie z Panem Bogiem -na wzór Chrystusa, który „odszedł na górę, aby się modlić”. Ksiądz Marcin zachęcał do zaufania Zbawicielowi, który sam na to wskazuje: “Odwagi, ja jestem, nie bójcie się”. Chrześcijanin do łodzi swego życia powinien zaprosić Chrystusa. Wszelkie egzystencjalne wichry wówczas ustaną.

Po mszy świętej odbyły się spotkania Rodziców z Wychowawcami. Dokonano podsumowań, przedstawiono wyniki.

W naszym gimnazjum, w którym uczy się 115 osób, średnia ocen wyniosła 4,17. W tej grupie 29 uczniów uzyskało średnią 4,75 i więcej, a 63 zasłużyło na wzorową ocenę z zachowania. 44 osoby zakwalifikowały się do wojewódzkich konkursów przedmiotowych Kuratora:  2 z biologii, 11 z chemii,  4 z fizyki, 7 z historii, 10 z informatyki, 4 z j. angielskiego, 4 z j. niemieckiego, 3 z matematyki i 1 z j. rosyjskiego. Najlepsze wyniki osiągnęła klasa IIIa (średnia klasy 4,68, 13 osób ze średnią 4,75 i więcej, 16 osób zakwalifikowanych do wojewódzkich konkursów przedmiotowych Kuratora).

Średnia frekwencja w gimnazjum wyniosła 92,57%. 6 osób nie opuściło ani jednej lekcji.

W klasach 4-8 szkoły podstawowej uczy się 265 osób. Średnia ich ocen za I semestr wyniosła 4,49. W tej grupie aż 109 uczniów uzyskało 4,75 i więcej, a na wzorową ocenę z zachowania zasłużyło 119 osób. 8 uczniów zakwalifikowało się do wojewódzkiego etapu przedmiotowych konkursów Kuratora: 4 z biologii, 1 z historii, 2 z j. angielskiego, 1 z j. niemieckiego. 18 uczniów było zawsze obecnych w szkole. Najwyższy wynik osiągnęła klasa 4a (średnia 4,83, 17 osób ze średnią 4,75 i więcej). Najwyższą frekwencję w I semestrze miała klasa 4c -96,86%.

W klasach pierwszych i drugich liceum natomiast (maturzyści zakończyli semestr przed świętami Bożego Narodzenia) uczyło się 155 osób. Średnia ich ocen wyniosła 4,28. 43 uczniów miało średnią 4,75 i więcej. Najwyższy wynik uzyskała klasa IIC – 4,66. 12 osób w tej klasie osiągnęło wynik 4,75 i więcej. Średnia frekwencja wyniosła 90,30%. 9 uczniów nie opuściło ani jednej godziny lekcyjnej.

Serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w II semestrze.

A. Sz.

Skip to content