Zespół Szkół Katolickich na Targach Szkół, Pracy i Rzemiosła

Tradycją już jest, że na przełomie marca i kwietnia odbywają się we Włocławku Targi Szkół, Pracy i Rzemiosła. Jak co roku, i tym razem swoje stoisko w Hali Mistrzów Zespół Szkół Katolickich im. ks. Jana Długosza we Włocławku. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy II C liceum pod opieką pana Macieja Ziółkowskiego.

Tak jak w latach poprzednich, tak i tym razem zainteresowanie naszą szkoła było duże, tym bardziej, że tegoroczne targi miały zwiększoną frekwencję z uwagi na podwójny nabór do szkół średnich, w którym biorą udział uczniowie III klas gimnazjum i ósmych klas szkoły podstawowej. Ola, Martyna, Krzysztof, Filip i Krystian musieli odpowiadać na szereg pytań związanych z ofertą edukacyjną Długosza. Najczęściej zadawane przez odwiedzających pytania dotyczyły poziomu nauczania, możliwości wyboru przedmiotów rozszerzonych, nauczanych języków obcych oraz atmosfery panującej w naszej szkole. Dużym powodzeniem cieszył się folder z podstawowymi informacjami o zespole szkół, który w tym roku miał zupełnie nową formę.

Z racji uczestnictwa w targach wielu szkół gimnazjalnych i podstawowych z Włocławka i okolic, mamy nadzieję, że taka promocja szkoły zaowocuje dużą frekwencją podczas Drzwi Otwartych, a później przełoży się na znakomity nabór do naszego liceum.

Jako osoba odpowiedzialna za udział Zespołu Szkół Katolickich w tym corocznym wydarzeniu, chciałbym serdecznie podziękować moim wychowankom: Oli Góreckiej, Martynie Rzepce, Krzysztofowi Bujakowi, Filipowi Józwiakowi oraz Krystianowi Marciniakowi za godne reprezentowanie Zespołu Szkół Katolickich im. ks. Jana Długosza. Na słowa podziękowania zasługuje również pan Krzysztof Jabłoński za ogromną pomoc w realizacji tego przedsięwzięcia oraz wszystkie osoby zaangażowane w pomoc przy organizacji.

Maciej Ziółkowski

Skip to content