Długosz podczas procesji w Uroczystość Bożego Ciała

W uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa dyrekcja, nauczyciele, pracownicy i uczniowie Zespołu Szkół Katolickich im. ks. Jana Długosza we Włocławku, wraz ze swoimi rodzinami, uczestniczyli w Mszy Świętej sprawowanej we włocławskiej bazylice katedralnej. Przewodniczył jej J.E. Ksiądz Biskup Stanisław Gębicki.

Homilię wygłosił ks. Sebastian Adamczyk, wikariusz parafii katedralnej. Wyjaśnił m.in. zwyczaj zrywania gałązek brzozy. Kaznodzieja przypomniał prawdziwe znaczenie tego gestu pytaniem: „Może zerwiesz dzisiaj też gałązkę z kolejnego ołtarza na Bożym Ciele. Może zaniesiesz do domu zieloną gałązkę brzózki. A zaniesiesz w sobie Jezusa Eucharystycznego?”. Odniósł się też do słów św. Augustyna o konieczności uczestnictwa w Ciele Chrystusa. Homilię ks. Adamczyk zakończył następującym stwierdzeniem: „Jezu pomagaj nam – kiedy mówimy «Amen!», niech to będzie decyzja naszego życia, na wieki”.

Po zakończeniu uroczystej Mszy Świętej odbyła się procesja eucharystyczna. Wierni przeszli ulicami miasta i modlili się przy czterech ołtarzach usytuowanych przy kościele św. Witalisa, przy klasztorze oo. franciszkanów, na ul. 3 Maja oraz przy parafii św. Jana.

S.P.

Skip to content