Szalony wyjazd żużlowy do Torunia

Już po zakończeniu roku szkolnego, w piątek, 21 czerwca grupa sześciorga uczniów szkoły podstawowej, gimnazjum i liceum ogólnokształcącego wraz z opiekunem i pomysłodawcą wycieczek – panem Konradem Trokowskim pojechała do Torunia, aby z trybun MotoAreny obejrzeć bardzo ważne spotkanie żużlowe pomiędzy Get Well Toruń a Speed Car Motorem Lublin. “Anioły” przegrały z “Koziołkami” 37:53, co najpewniej oznacza sportową degradację do niższej ligi – Nice 1. Ligi Żużlowej. Oprócz sportowej porażki żużlowców, pozostałe aspekty wycieczki długoszaków udały się znakomicie.

Mecz rozpoczynał się dopiero o godz. 20:30, dlatego spotkaliśmy się na dworcu kolejowym we Włocławku późnym popołudniem i pociągiem Przewozów Regionalnych pojechaliśmy do Torunia. Czas przed sportowymi emocjami poświęciliśmy na spacer toruńską starówką, wizyty w licznych sklepach i na lodach u Lenkiewicza.

Na MotoArenę pojechaliśmy tramwajem w towarzystwie kibiców gości. Sam mecz nie był porywającym widowiskiem na torze i przebiegał ze zdecydowaną dominacją lublinian, którzy wygrali 53:37. Dla toruńskiej drużyny ta porażka oznacza spore komplikacje w walce o utrzymanie w najwyższej klasie rozgrywkowej. Dwójce długoszaków, którzy po raz pierwszy oglądali żużel z trybun stadionu, bardzo spodobał się ten sport. Pozostali, którzy już doświadczyli tych emocji, utwierdzili się tylko w swoim zamiłowaniu do speedwaya.

Po meczu, który skończył się ok. godz. 22:45, wszyscy razem nocnym tramwajem pojechaliśmy tym razem na dworzec autobusowy w Toruniu, gdyż wszystkie pociągi już odjechały. Był to nasz pierwszy powrót autobusem, dlatego mieliśmy problemy ze znalezieniem miejsca zatrzymywania pojazdu firmy Lider sj.

Droga powrotna upłynęła nam bardzo szybko, choć w ciszy, gdyż współpasażerowie spali. Na dworcu we Włocławku uczniów odebrali rodzice. W planach mamy kolejny żużlowy wyjazd na przyszłotygodniowe starcie torunian z grudziądzanami.

Konrad Trokowski

Skip to content