“Ocalić od zapomnienia” – warsztaty z happeningiem na Placu Wolności

Dnia 24 października 2019 roku uczniowie naszej szkoły pod opieką p. Katarzyny Kwiatkowskiej oraz p. Konrada Trokowskiego zorganizowali na Placu Wolności warsztaty z happeningiem. Przedsięwzięcie to wynikało z założeń realizowanego przez naszą szkołę projektu Ocalić od zapomnienia – pamiętamy w Długoszu. Projekt ten jest finansowany przez Fundację Anwil dla Włocławka. Celem działania było przybliżenie i przypomnienie uczestnikom skąd wzięły się nasze barwy narodowe, jaki kształt i elementy składały się w historii naszego kraju i regionu na nasze godło i herby miast naszego dawnego województwa. Podczas warsztatów uczniowie naszej szkoły zachęcali dzieci, młodzież i dorosłych mieszkańców naszego miasta i okolic do wspólnego wykonania ogromnego łańcucha z barw narodowych. Warsztaty przyniosły Długoszakom oraz mieszkańcom naszego miasta i okolic wiele radości i satysfakcji ze wspólnej pracy, której efekty możemy podziwiać na załączonych zdjęciach.

Katarzyna Kwiatkowska

Skip to content