Pamiętamy… – akcja “Znicz” w świetlicy szkolnej

Listopad jest miesiącem, w którym w sposób szczególny pamiętamy o naszych zmarłych. Porządkujemy groby, zanosimy kwiaty i zapalamy znicze na znak naszej pamięci. Wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. Pamięć o nich jest wyrazem naszego szacunku dla ich bohaterskich czynów i dokonań.

Po raz kolejny wychowawcy naszej świetlicy szkolnej zorganizowali akcję ,,Znicz”, podczas której prowadzona była zbiórka zniczy. Kontynuując wcześniejsze działania mające na celu upamiętnienie ważnych postaci i wydarzeń, uczniowie naszej szkoły udali się na Cmentarz Komunalny we Włocławku, by przed uroczystością Wszystkich Świętych i Świętem Zmarłych uporządkować groby bohaterów narodowych, duchowieństwa włocławskiego oraz zasłużonych dla naszej szkoły i  zapalić znicze, by w ten sposób okazać naszą wdzięczność za ich ziemskie życie.

Wychowawcy świetlicy szkolnej

Skip to content