BohaterON w naszej szkole

BohaterON – włącz historię! To ogólnopolska kampania o tematyce historycznej, mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz historii Polski XX wieku. W tym roku do projektu dołączyła również nasza szkoła. Jego celem jest wzmacnianie poczucia tożsamości narodowej, krzewienie postawy patriotycznej oraz budowanie wrażliwości społecznej. W ostatnich tygodniach w naszej szkole miała miejsce akcja pisania kartek, laurek oraz listów do żyjących uczestników Powstania Warszawskiego. Łącznie zebraliśmy niemal 200 własnoręcznych kartek dla powstańców. Nie zabrakło wśród nich również kartek dla pana Janusza Paszyńskiego, Długoszaka, profesora geografii, wykładowcy wielu polskich i zagranicznych uczelni. Kartki te zawierały nie tylko podziękowania, ale również życzenia urodzinowe – pan Janusz Paszyński 7. listopada obchodzi 95 urodziny. Jesteśmy przekonani, że kartki, pomimo, iż są jakże skromnym wyrazem naszej ogromnej wdzięczności, sprawią powstańcom wiele radości.

Katarzyna Kwiatkowska

Skip to content