Spotkanie opłatkowe pracowników ZSK

Ostatnie dni przed świętami Bożego Narodzenia to w szkole czas jasełek i spotkań opłatkowych.

W czwartkowe popołudnie 19 grudnia 2019 r., po zakończonych lekcjach, nauczyciele i pracownicy ZSK im. ks. Jana Długosza zebrali się w szkolnej świetlicy, aby w blasku choinkowych świec i przy dźwięku kolęd złożyć sobie świąteczne życzenia. Wigilia, jak nakazuje tradycja, rozpoczęła się modlitwą i przypomnieniem ewangelicznych wydarzeń o Narodzeniu Pańskim z kart Pisma Świętego. Następnie, po poświęceniu opłatków, nadszedł czas na świąteczne życzenia. Rozpoczął je Ksiądz Dyrektor, który zwracając się do pracowników szkoły, życzył wszystkim przepełnionych przebaczeniem, życzliwością i pokojem rodzinnych świąt oraz wszelkiego błogosławieństwa i miłości od Tego, który stał się człowiekiem, aby być bliżej ludzi i wziąć na siebie nasze grzechy i słabości.

Po tych słowach był czas na dzielenie się opłatkiem. Stanowiło ono okazję, aby we wspólnocie, przy śpiewie kolęd, przekazać sobie nawzajem, ujęte w życzliwe słowa, dobre życzenia, a następnie wspólnie zasiąść do wigilijnej kolacji.

Wieczór ten zakończył się w szkolnej auli, gdzie zaproszeni rodzice i nauczyciele mogli obejrzeć przedstawienie o historii objawień Matki Bożej z Guadalupe przygotowane przez licealistów Długosza pod kierunkiem ks. Adama Zielińskiego.

Lidia Wiśniewska

Skip to content