XII Ogólnopolski Konkurs Rzeźbiarski im. Stanisława Zagajewskiego

W dniu 21 lutego 2020 roku uczniowie ZSK im. ks. Jana Długosza we Włocławku  wzięli udział w konkursie poświęconym pamięci Stanisława Zagajewskiego, wybitnego włocławskiego artysty rzeźbiarza, który większą część swojego życia mieszkał i tworzył w naszym mieście. Konkurs miał na celu propagowanie wśród dzieci i młodzieży rzeźby jako dziedziny sztuki, rozwijanie wyobraźni przestrzennej oraz stworzenie możliwości wymiany doświadczeń między uczestnikami konkursu. W konkursie brało udział ponad osiemdziesięciu uczestników.

W kategorii szkoła podstawowa, ZSK im. ks. Jana Długosza reprezentowali uczniowie klasy 8a:  Aleksandra Babis, Zofia Kwiatkowska, Tomasz Wojciechowski i  Adam  Babis, natomiast w kategorii szkoły ponadpodstawowe: uczniowie z kl. I A LO – Natalia Spiżyk i Rafał Wierszyło oraz z kl. I c LO Martyna Porębska. Opiekunem uczniów była pani Bożena Sobierajska.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w dniu 4 kwietnia 2020 roku.

Uczestnikom konkursu gratuluję twórczych pomysłów rzeźbiarskich!!!

Bożena Sobierajska

Skip to content