Taniec w czasach koronawirusa

Z powodu wprowadzenia modelu zdalnego nauczania, możliwości realizacji wielu przedmiotów stały się mocno “okrojone”. Nie oznacza to jednak, że ich funkcje praktyczne zamarły wraz z ograniczeniem sfery przestrzeni użytkowej. Jednym z przykładów aktywizacji uczniów, pomimo trudnych warunków pracy, jest domowa adaptacja lekcji tańca.

Przez ostatnie kilka dni uczniowie naszej szkoły, w ramach konkursu “Tańczę w domu”, przesyłali swoje zdjęcia, na których przedstawiają jak w dobie pandemii można poprzez taniec dobrze spędzić czas z pożytkiem dla ducha i ciała. Kreatywność uczniów, którzy zarażają swą taneczną pasją najbliższych członków rodzin, dowodzi, że jedynym ograniczeniem będącym w stanie zatrzymać artystyczną działalność człowieka jest… jego wyobraźnia. Długoszacy stanęli na wysokości zadania i pomimo trudności lokalowo-akrobatycznych, zdołali przygotować budujące prezentacje najrozmaitszych adaptacji tanecznych, wkładając w swe przygotowania dużo serca i zapału.

Pomimo faktu, że mija już kolejny tydzień bez naszych przyziemnych lekcji tańca, cieszy mnie bardzo Wasze zaangażowanie w doskonalenie umiejętności tanecznych i radość płynąca z praktycznych osiągnięć, jakie stają się waszym udziałem.

Dziękuje wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie i dali pokaz swej nieograniczonej woli artystycznego rozwoju i wspaniałej wyobraźni.

Paulina Tokarska

Skip to content