Ahoj, przyrodo! Przyrodo, ahoj!

Przed nami ostatni majowy weekend tej dziwnej wiosny. Mimo trudnej sytuacji epidemicznej, przyroda cieszy swoimi kolorami, zapachami, dźwiękami i… zadziwiającymi wizytami. Pewnie w normalnej sytuacji  nie pojawiłyby się w pobliżu naszych domów tak niezwykli goście, jak trzy okazałe łosie, które sfotografowali nasi licealiści. Przed moim domem zaobserwowałam dzięcioła zielonego (picus viridis), który swoim silnym dziobem zawzięcie przekopuje ziemię. Obecność wiewiórek i jeży to codzienność, choć te drugie wychodzą dopiero wieczorem. Śpiew ptaków, a szczególnie kosów zachwyca o tej porze roku, choć niedawno usłyszałam taką spiskową teorię dziejów, że pandemię ogłoszono, by wymienić baterie wszystkim ptakom, które są specjalnymi dronami do inwigilacji ludzi.☺☺☺

Mam nadzieję, że już zauważyliście cudowne zmiany w naturze i niezwykłe zjawiska utrwalacie na zdjęciach. Tak, jak uczyniła to Zosia Hasiuk, przesyłając zdjęcie gniazda wypełnionego niebieskimi jajeczkami. Zosiu, czekamy na fotografię młodych kosów.

Od jutra będzie można wyjść na spacer bez maseczki i poczuć zapach konwalii, bzów i wszelkiego kwiecia. Wykorzystajmy tę możliwość, by odetchnąć świeżym powietrzem, by nasze oczy odpoczęły od ekranów, patrząc w dal na zieleń, a od poniedziałku, 1 czerwca, można zapisać się u swoich nauczycieli na konsultacje w szkole. Zapraszamy, szczególnie tych, którzy mają jakikolwiek problem ze zdalnym uczeniem się albo zwyczajnie, potrzebują kontaktów twarzą w twarz. Zachowujemy w szkole wszelkie środki ostrożności, by wszyscy czuli się bezpiecznie. Szczegóły dotyczące zasad korzystania z konsultacji przeczytacie w zakładce Konsultacje z nauczycielami od 25 maja HARMONOGRAM, a tam – Zarządzenie nr 225.

W poniedziałek Dzień Dziecka, więc Kochani e-Długoszacy, życzymy Wam zdrowia, radości i szkolnych sukcesów. To dla Was załączone wiosenne ogródkowe bukiety.

Dla Maturzystów, kwiaty specjalne – różowy kasztanowiec z życzeniami maturalnego optymizmu i sukcesu.

Sławomira Lewandowska

Skip to content