Wielkanocny numer NeoWICI – naszej szkolnej gazetki

Oddajemy w Wasze ręce kolejny, już trzeci numer, naszego szkolnego okazjonalnika NeoWICI. Tematem przewodnim kwietniowego wydania będą oczywiście Święta Wielkanocne, ale po raz pierwszy dołączymy dodatek specjalny poświęcony obronie życia od poczęcia do naturalnej śmierci. To niezwykle ważny społecznie temat “na czasie”, który ostatnio odmieniany jest przez wszystkie przypadki. W kilku osobistych świadectwach postaramy się przypomnieć nauczanie Kościoła w tej materii. Wpisuje się ono idealnie w obchody Wielkiej Nocy, kiedy wspominamy śmierć i chwalebne Zmartwychwstanie Jezusa, czyli zwycięstwo Życia nad śmiercią.

Wśród artykułów, które możecie znaleźć w gazetce, którą właśnie czytacie, znalazły się: opis wydarzeń Wielkiego Tygodnia, wielkanocne przepisy kulinarne naszych uczniów, wyjaśnienie różnych dat Świąt Wielkiej Nocy z rozpiską na kolejne lata, prezentacja historycznych tradycji kujawskich, geneza obrzędu święcenia pokarmów, opis ciekawych doświadczeń chemicznych i fizycznych z jajkami, sylwetka Michała Kuźmickiego – naszego mistrza sztuk walki oraz kolejny odcinek z serii “Kulturalny długoszak” i sylwetkę pana Konrada Trokowskiego.

Cały czas zapraszamy Was do nadsyłania tekstów do ostatniego w tym roku szkolnym numeru gazetki, który planujemy wydać w czerwcu. Jego tematem przewodnim będzie mijające dziesięć miesięcy nauki, które niemal w całości spędziliśmy przed urządzeniami telekomunikacyjnymi, ucząc się zdalnie. Już teraz zachęcamy do współpracy i przesyłania do nas Waszych opinii, przemyśleń, podsumowań i sugestii traktujących o czasach, w jakich przyszło nam żyć.

Trzymajcie się ciepło i zapraszamy do lektury!

Redakcja NeoWICI

GazetkaIV2021

GazetkaIV2021DodatekSpecjalny

Skip to content