230. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja – akademia w czasie pandemii

Wiwat Sejm, wiwat Naród, wiwat wszystkie Stany ! – aż chciałoby się wykrzykiwać stojąc na deskach sceny szkolnej auli! W tym roku obchodzimy 230. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Dokument ten pozostaje niedoścignionym wzorem konstytucjonalizmu oraz symbolem marzeń Polaków o niezawisłości państwa oraz prawach i wolnościach jego obywateli. Świętowanie w tradycyjny sposób tej ważnej rocznicy w czasie pandemii okazało się utrudnione. Nie znaczy to jednak, że możemy zapomnieć o tak ważnej uroczystości. Tym bardziej musimy zadbać o zachowanie naszej tożsamości narodowej. Chcąc uczcić to wyjątkowe święto, klasa II B LO pod kierunkiem wychowawcy p. Katarzyny Kwiatkowskiej, nagrała własne interpretacje fragmentów epopei narodowej, Pana Tadeusza Adama Mickiewicza. Z połączenia tych nagrań powstał film. Zapraszamy do obejrzenia.

Katarzyna Kwiatkowska

 

Skip to content