Długoszacy w Marszu dla Życia i Rodziny

W niedzielne słoneczne popołudnie 5 września 2021 r. ulicami Włocławka przeszedł Marsz dla życia i rodziny. Rozpoczął się Mszą św. w kościele św. Stanisława BM, po której jego uczestnicy przeszli ulicami miasta z osiedla Południe na Zazamcze do sanktuarium św. Józefa. Wśród uczestników znaleźli się oczywiście uczniowie Długosza, którzy przybyli na Marsz ze swoimi rodzinami. Grupka uczniów kl. IIc LO , na prośbę organizatorów, zaangażowała się w rozdawanie kolorowych balonów i wiatraczków z hasłami promującymi wartość życia. Dziękuję moim wychowankom: Julii Maćkiewicz, Mateuszowi Gawłowskiemu, Alicji Czaplickiej, Alicji Mendelewskiej i Martynie Budzeniusz za to, że znaleźli czas, aby pomóc w tej pięknej akcji, a tym samym dali świadectwo przynależności do wielkiej rzeszy ludzi wierzących, ceniących życie jako największy Boży dar.

Lidia Wiśniewska

Skip to content