Uniwersytet Dzieci w Klasie

Pragnę poinformować, że po raz kolejny klasa 8b weźmie udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym w ramach programu Uniwersytet Dzieci w Klasie, objętego patronatem honorowym Ministerstwa Edukacji Narodowej zgodnym z podstawą programową. Tym razem tematyka dotyczyć będzie bezpieczeństwa w Internecie ,,Ja w Internecie. Jak dbać o swoje bezpieczeństwa w sieci?”.

Podczas lekcji uczniowie poznają podstawowe mechanizmy odpowiedzialne za nasze zachowanie w Internecie. Nauczą się, jak reagować, jeśli są ofiarą lub świadkiem cyberprzemocy. Poznają różnicę pomiędzy hejtem a konstruktywną krytyką i dowiedzą się, jak dbać o swój wizerunek w Internecie. Uczniowie będą trenować pracę zespołową, rozwiną swoją asertywność oraz poznają ćwiczenia, które pomogą im zadbać o równowagę emocjonalną.

wychowawca Milena Kujawa

Skip to content