Szachistki z Długosza wśród najlepszych w mieście

Dnia 26 kwietnia br o godz. 9.00 w I LO odbył się Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora LZK. Wśród wielu szachistów z 10 różnych szkół biorących udział w tymże turnieju znalazły się uczennice naszej szkoły: Marta Bychowska z kl. IIa LO i Martyna Michorzewska z kl. Ic LO. Były one nielicznymi dziewczynami uczestniczących w zmaganiach szachowych. Poziom zawodów był bardzo wysoki, gdyż wśród uczestników byli młodzi członkowie Włocławskiego Klubu Szachowego 1938 Włocławek (wśród nich Marta Bychowska). Nasze szachistki poradziły sobie znakomicie.

Marta Bychowska wywalczyła 2. miejsce, będąc zarazem najlepszą dziewczyną na tym turnieju, natomiast Martyna Michorzewska zajęła 7. miejsce. Warto wspomnieć, że walka o miejsca na podium trwała do ostatniej partii, a wszystkich uczestników było aż 36.

Naszym szachistkom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

ks. Jacek Buta

Skip to content