Otwarcie Centrum Programowania Robotów Przemysłowych

W poniedziałek 9 stycznia 2023 roku oficjalnie zostało otwarte Centrum Programowania Robotów Przemysłowych na Placu Wolności 8/9 we Włocławku. W spotkaniu brali udział Prezydent Miasta Włocławek Pan Marek Wojtkowski, przedstawiciele Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, Pani Poseł Anna Gembicka, Pani Poseł Joanna Borowiak, Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty Pan Marek Gralik oraz dyrektor naszej szkoły ksiądz dr Jacek Kędzierski.

Organizatorem spotkania był Pan Przemysław Sztandera – Prezes Pomorskiej Specjalnej strefy Ekonomicznej, który wprowadził w tematykę związaną z programowaniem robotów, co pozwoli uczniom  zdobyć bardzo ciekawy zawód.

Również uczniowie naszej szkoły będą mogli wziąć udział w zajęciach z Robotyki, które odbędą się podczas lekcji z podstaw przedsiębiorczości.

Długosz to nie tylko tradycja ale i nowoczesność.

Justyna Kozłowska

Skip to content