Olimpiada Teologii Katolickiej po raz drugi w murach Długosza

Dnia 12 stycznia 2023 roku, w gmachu ZSK im. ks. Jana Długosza we Włocławku, odbył się kolejny – diecezjalny etap XXXIII Olimpiady Teologii Katolickiej. W roku szkolnym 2022/2023 jej hasłem było wezwanie: Bóg jest Miłością objawioną w Słowie. Jej organizatorzy, czyli Komisja Wychowania Katolickiego przy Konferencji Episkopatu Polski wraz z Uniwersytetem Kardynała Stefana Wyszyńskiego, zapewniają laureatom i finalistom atrakcyjne nagrody w formie indeksów na renomowane wyższe uczelnie naszego kraju.

W etapie szkolnym w diecezji włocławskiej wzięło udział 31 szkół ponadpodstawowych. Do etapu diecezjalnego zakwalifikowało się 52 uczestników, w tym dwoje licealistów Długosza: Paulina Kazimierska z kl. II a oraz  Mateusz Małecki z kl. IV b.

Przez 45 minut w naszej auli uczestnicy Olimpiady zmagali się z niełatwym testem wyboru opracowanym na podstawie określonych fragmentów Pisma Świętego, Katechizmu Kościoła Katolickiego i wskazanych lektur. Oczekując na wyniki, zawodnicy udali się do świetlicy szkolnej na przygotowany poczęstunek.  W tym czasie komisja konkursowa sprawdziła prace i  wyłoniła zwycięzców. Laureatami etapu diecezjalnego zostali:

  • I miejsce – Mateusz Stępień – II Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Sieradzu
  • II miejsce – Zofia Michałowicz – I Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Jagiellończyka w Sieradzu
  • III miejsce – Marceli Maciejewski – II Liceum Ogólnokształcące im. K. K. Baczyńskiego w Koninie

Warto nadmienić, że wśród osób wyróżnionych znalazła się nasza uczennica Paulina Kazimierska.

Laureatom gratulujemy wysokich wyników i życzymy powodzenia w kolejnym etapie konkursu, który odbędzie się w Pelplinie. Księdzu Jackowi Kędzierskiemu, dyrektorowi ZSK im. Ks. Jana Długosza, za możliwość przeprowadzenia etapu diecezjalnego OTK w budynku naszej szkoły.

Za pomoc w organizacji całego wydarzenia dziękuję osobom, które przyczyniły się do przebiegu Olimpiady na wysokim poziomie: p. wicedyrektor Bożenie Sobierajskiej, paniom Magdalenie Gutral i Justynie Kozłowskiej, pracownikom świetlicy oraz uczniom zaangażowanym w pomoc techniczną.

ks. Jacek Buta

Skip to content