Zakończenie Roku Poli Negri w Województwie Kujawsko-Pomorskim

W czwartek, 12 stycznia 2023 r. o godz. 12.00 w Teatrze Impresaryjnym im. Włodzimierza Gniazdowskiego we Włocławku odbyła się Gala podsumowująca Rok Poli Negri w Województwie Kujawsko-Pomorskim zorganizowana przez Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli we Włocławku. Wydarzenie zatytułowane „Pola Negri w roli głównej” swoją obecnością uświetnili przedstawiciele władz wojewódzkich w osobach p.  Sławomira Kopyścia – członka Zarządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz p. Marii Mazurkiewicz – Kujawsko-Pomorskiego Wicekuratora Oświaty. Obecna była także p. Domicela Kopaczewska Zastępca Prezydenta Miasta Włocławek, a gościem specjalnym był p. Mariusz Kotowski, autor biograficznych książek oraz dokumentalnego filmu o Poli Negri, który przybył aż z Teksasu w USA.

Głównym celem uroczystości było podziękowanie wszystkim, którzy włączyli się w  podtrzymywanie pamięci o polskiej gwieździe Hollywood. Podziękowano burmistrzom i wójtom miejscowości naszego regionu zaangażowanym w realizację licznych przedsięwzięć poświęconych Poli Negri. Były także podziękowania dla dyrektorów szkół, które upamiętniły Gwiazdę licznymi wydarzeniami szkolnymi. Podziękowania otrzymał również ks. dr Jacek Kędzierski – dyrektor naszej szkoły, które w jego imieniu odebrał p. Tomasz Centkowski.

Galę „Pola Negri w roli głównej” artystycznie oprawiły występy dzieci i młodzieży z różnych szkół Włocławka i regionu. Wśród nich znaleźli się również długoszacy:

  • Łukasz Marcinkowski i Stanisław Imienowski, grający na akordeonach muzykę z filmu „Piraci z Karaibów”;
  • Maja Bałdys, Mikołaj Wałęza i Patryk Wąsik w scence kina niemego „Pola uwodzicielka”;
  • Julian Wojciechowski w piosence „Już taki jestem zimny drań”;
  • Julia Złowodzka i Igor Densław w tangu oraz
  • Martyna i Wiktoria Betlińskie w piosence „Lovely”.

Bardzo wysoki poziom występów naszych uczniów, wyróżniający ich podczas koncertu, był niewątpliwie znakomitą promocją naszej szkoły.

Kochani Artyści, byliście wspaniali i po raz kolejny pokazaliście wielką klasę. Już pierwszy występ naszych uczniów – akordeonistów, do tego stopnia zachwycił przedstawicieli mediów, że na ddwloclawek jest w całości do obejrzenia i wysłuchania:
https://ddwloclawek.pl/pl/702_wideo/2871_piraci-z-karaibow—cover-na-akordeonie-uczniow-zsk-we-wloclawku.html

Dziękuję i gratuluję!

Dziękuję bardzo p. Tomaszowi Centkowskiemu za akompaniament, a przede wszystkim muzyczne przygotowanie naszych uczniów.

Dziękuję p. Paulinie Tokarskiej za przygotowanie efektownego tanga.

Dziękuję p. Przemysławowi Rutkowskiemu za bezpieczny transport i p. Krzysztofowi Jabłońskiemu za zdjęcia.

Słowa wdzięczności kieruję do Księdza Dyrektora, który zawsze aprobuje i wspiera nasze artystyczne projekty. Dziękujemy!

Zakończyliśmy wielką przygodę z Polą Negri – polską gwiazdą Hollywood. Przygodę, która zaowocowała odkryciem wielu talentów w naszej szkole, nowymi doświadczeniami i sukcesami. Myślę jednak, że będziemy wracać do tej niezwykłej postaci, wszak już w tym roku kalendarzowym z pewnością w Lipnie odbędzie się kolejny Przegląd Twórczości Filmowej „Pola i inni”.

Sławomira Lewandowska

Skip to content