Nowy numer okazjonalnika NeoWICI

Przekazujemy w ręce długoszaków kolejny numer ( już 14.) uczniowskiej gazetki NeoWICI.

Ze względu na to, że do końca grudnia realizowane były zakupy nowych książek do szkolnej biblioteki z przyznanego nam funduszu Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, a wcześniej, październik -Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych, obfitował w wydarzenia związane z literaturą, ten numer okazjonalnika poświęciliśmy książkom i czytelnictwu.

Czytelnicy NeoWICI będą mieli także okazję poznać literacką twórczość swoich rówieśników, a wisienką na torcie bieżącego numeru jest wywiad z Luką – uczniem z Gruzji.

Życzymy miłej lektury i jednocześnie zachęcamy do publikowania swoich prób literackich na łamach naszego pisemka, wszak to w przedwojennych numerach WICI swoje młodzieńcze wiersze i teksty publikował Jerzy Pietrkiewicz, późniejszy pisarz poeta i profesor Uniwersytetu Londyńskiego, a teraz Patron naszej biblioteki.

Redakcja

Skip to content