W krainie świątecznych pierników – wycieczka klas Ia i Id do Torunia

Trudno właściwie ocenić, co dało więcej radości pierwszoklasistom gimnazjum podczas wtorkowej wyprawy do Torunia. Odwiedzili bowiem wraz z wychowawczyniami: p. Anną Baranowską i p. Lidią Wiśniewską oraz p. Pauliną Stężewską dwa jakże odmienne miejsca w Toruniu. Najpierw uczniowie kl. Id i Ia zwiedzali Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy, w którym można w ciekawy sposób, eksperymentując i bawiąc się zarazem, poszerzać wiedzę z zakresu fizyki, astronomii, biologii i innych dziedzin nauki. Następnie uczniowie udali się do Muzeum Toruńskiego Piernika, które po zwiedzeniu ekspozycji opuszcza się z własnoręcznie wygniecionymi, uformowanymi podczas prowadzonych w tym miejscu warsztatów i wypieczonymi piernikami. Przygotowuje się je według tradycyjnej receptury z miodem i siedmioma ziołami niezbędnymi uzyskania właściwego aromatu. Zapach pierników, blask świątecznych światełek na urokliwych uliczkach toruńskiej Starówki oraz perspektywa kolejnego ostatniego przedświątecznego dnia nauki w szkole wprowadziły uczestników naszej wycieczki w radosny nastrój i dobre humory.

L.W.

Skip to content