Finaliści Wojewódzkiego Konkursu „Humanista Roku”

Wojewódzki Konkurs „Humanista Roku”  dla uczniów trzecich klas gimnazjum w roku szkolnym 2016/2017 odbył się po raz piąty. Tegorocznej edycji przyświecała myśl  słynnego rzymskiego komediopisarza Terencjusza: „Człowiekiem jestem i nic, co ludzkie, nie jest mi obce”.

Warto dodać, że celem konkursu jest rozwijanie zainteresowania naukami humanistycznymi, ze szczególnym uwzględnieniem historii, wiedzy o społeczeństwie, języku polskim, religioznawstwie, sztuce. Ponadto konkurs stawia na promowanie osiągnięć uczniów, nauczycieli i szkoły, rozpowszechnianie wiedzy o kulturze, świadome korzystanie ze środków masowego przekazu.

Konkurs odbył  się w piątek 12 maja 2017 r. w siedzibie Wydziału Nauk Historycznych UMK – budynku Collegium Humanisticum UMK w Toruniu.

Miło jest mi poinformować, że uczniowie Długosza – Anna Kaniewska z klasy 3 d oraz Adam Piętowski z klasy 3a otrzymali tytuł finalisty i uzyskali jedne z najwyższych wyników w grupie ponad stu uczestników ze szkół  województwa kujawsko – pomorskiego. Gratuluję sukcesu i życzę dalszego poszerzania wiedzy humanistycznej.

Anna Baranowska

Skip to content