2a i 2e on The Tour – Kotlina Kłodzka

W dniach 30.05. – 03.06.2017 r. klasy 2a oraz 2e gimnazjum uczestniczyły w zielonej szkole pod opieką pani Małgorzaty Jaskólskiej, Pauliny Gajewskiej oraz pana Piotra Chodoły.

Wycieczkę zaczęliśmy od zwiedzenia wrocławskiego ZOO, gdzie odkrywaliśmy tajemnice świata zwierząt oraz spędziliśmy miło czas w Afrykarium. Następnego dnia mogliśmy zwiedzić przepiękną stolicę Czech, Pragę. Widzieliśmy Katedrę św. Wita, Plac Wacława oraz wiele innych zakątków, poznaliśmy również historię Wyszehradu. Trzeciego dnia wspinaliśmy się na szczyty w Górach Stołowych. Podziwiając wspaniałe panoramy i wdychając świeże powietrze, zdobyliśmy Szczeliniec. W piątek znów wybraliśmy się na czeską stronę, a dokładniej odwiedziliśmy przepiękne skalne miasto w Adrspach. W drodze powrotnej byliśmy w muzeum wody – Hydropolis. To ciekawe miejsce, w którym każdy znalazł coś dla siebie, czy to miejsce do relaksu z imitacją widoku na ziemię prosto z kosmosu, czy też model łodzi podwodnej odwzorowanej w skali 1:1. Mieliśmy wielkie szczęście, ponieważ przez większą część czasu dopisywała nam świetna pogoda. Wspaniałe było też miejsce w którym byliśmy zakwaterowani – Duszniki Zdrój. Mieliśmy tam niepowtarzalną okazję do organizowania cowieczornych ognisk oraz wspólnych zabaw.

Ela Kacprowicz
uczennica klasy 2a

Skip to content