Naukowe eksperymenty, laserowa bitwa i balet, czyli mikołajkowy wyjazd klas IIa i IId do Łodzi

W czwartek, 7 grudnia, gimnazjaliści z klas IIa i IId pod opieką swoich wychowawczyń: p. Lidii Wiśniewskiej, p. Anny Baranowskiej oraz p. Bożeny Sobierajskiej, udali się na wycieczkę do Łodzi.

Ta mikołajkowa wyprawa obfitowała w różnorodne atrakcje. Południe drugoklasiści spędzili w Centrum Nauki Experymentarium, gdzie w ciekawy, połączony z doświadczeniami i zabawą sposób mogli zdobyć lub poszerzyć przyswojone w szkole wiadomości z fizyki, biologii i innych dziedzin nauki. W tym samym budynku co Experymentarium, na terenie Łódzkiej Manufaktury, mieści się również centrum gier w laserowy paintball – Arena Laser Games. Z tej atrakcji, która cieszyła się niewątpliwie dużym powodzeniem, również skorzystali uczestnicy wycieczki – wychodzili z laserowego labiryntu zmęczeni i spoceni, ale zadowoleni i gotowi na kolejne rundy gry.

Wieczorem, chwili wolnej na drobne zakupy i posiłek, przyszedł czas na coś dla ducha. W Teatrze Wielkim, już przebrani w wieczorowe stroje, uczestnicy wycieczki obejrzeli przepiękne przedstawienie – balet „Dziadek do Orzechów”, który został zrealizowany wg opowieści E.T.A. Hoffmanna do muzyki Piotra Czajkowskiego. Wspaniała muzyka rosyjskiego kompozytora i przecudnie realizowane partie taneczne przeniosły widzów w baśniowy świat dziecięcej wyobraźni i wprowadziły w świąteczny nastrój. Najprawdopodobniej wszyscy oglądali po raz pierwszy spektakl jako balet. Wiele osób przed obejrzeniem przedstawienia przeczytało libretto, aby zorientować się w treści.

„Nie zrozumiałem fabuły, nie uchwyciłem akcji, ale to było ładne” – skomentował obejrzany spektakl jeden z uczniów. To było naprawdę ładne i pewnie to nie będzie ostatni balet, na jaki się wybraliśmy…

Lidia Wiśniewska

Skip to content