Zaczynamy kolejny sezon wyjazdów żużlowych

W sobotę, 14 kwietnia 2018, jedenaścioro uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum z inicjatywy i pod opieką pana Konrada Trokowskiego pojechało do Torunia na pierwszy w tym sezonie mecz żużlowy pomiędzy miejscowym Get Well i Betardem Spartą Wrocław. Pomimo dość sporych różnic wiekowych pomiędzy uczniami stworzyliśmy zgraną grupę.

Tym razem do Torunia jechaliśmy oczywiście pociągiem Przewozów Regionalnych, ale dopiero wczesnym popołudniem. W planach był krótki spacer Starówką i mecz żużlowy. Warto podkreślić, że po raz kolejny nie odnotowano żadnych problemów wychowawczych.

Get Well Toruń pokonał Betard Spartę Wrocław po bardzo emocjonującym i ciekawym meczu. Wśród uczestników byli uczniowie, którzy po raz pierwszy w życiu oglądali mecz żużlowy na żywo. Sport ten bardzo im się spodobał i już zgłosili chęć zapisania się na kolejny wyjazd.

Po meczu, tramwajem i autobusem miejskim, pojechaliśmy na Dworzec Główny PKP i biegiem zdążyliśmy na pociąg powrotny do Włocławka. W sobotnim rozkładzie jazdy nie ma pociągu o 22:48, dlatego musieliśmy pojechać składem wcześniejszym. Na szczęście pomimo małych nerwów wszystko dobrze się skończyło.

Konrad Trokowski

Skip to content