“Rajd na Raty” Kujawsko-Dobrzyńskim szlakiem Drogi św. Jakuba

W dniu 21 kwietnia odbył się kolejny już rajd pieszy. Wśród licznej grupy uczestników znalazła się również 50-osobowa reprezentacja z ZSK im. ks. Jan Długosza.

Tak jak w ubiegłych latach, również i w tym roku w kwietniu podążaliśmy Kujawsko – Dobrzyńskim odcinkiem Drogi św. Jakuba. Podczas rajdu uczestnicy rozwiązywali test krajoznawczo – historyczny. Pytania dotyczyły obchodzonej w tym roku setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Drużyna ze szkoły podstawowej Długosza zajęła III miejsce, a drużyna z gimnazjum miejsce IV. Trasa rajdu przebiegała przez takie miejscowości jak: Kamienica – Główina – Sobowo – Ruszkowo – Popowo – Chalin i wyniosła 10 km. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za wspólny turystyczny trud i już teraz zapraszamy na czerwcowe potyczki.

Dorota Antczak
Ewa Bieniek

Skip to content