Wyprawa rowerowa klasy IIa gimnazjum

W ramach tzw. Dni Nivea klasa IIa gimnazjum, korzystając z pięknej pogody,  wybrała się na dwudniową wyprawę rowerową, aby poznać ciekawe turystycznie okolice naszego regionu. a przede wszystkim wspólnie przeżyć wolny czas. Nasza wycieczka rozpoczęła się 4 czerwca wycieczka rowerowa . O godzinie 9.30 uczniowie klasy IIa gimnazjum wyruszyli sprzed szkoły trasą rowerową wiodącą wzdłuż lewego brzegu Wisły. Przez całą drogę mieliśmy do dyspozycji szkolnego busa kierowanego przez pana Józefa Nowaka. Mieściły się w nim zapasowe rowery szkolne oraz bagaże uczniów. Pod opieką pani Lidii Wiśniewskiej i pani Joanny Karwowskiej, po pokonaniu ponad dwudziestokilometrowej trasy, kilkunastoosobowa kolumna dotarła do Nieszawy. Tam zatrzymaliśmy się na nocleg w pięknym klasztorze franciszkanów u sióstr, które serdecznie nas ugościły. Warto wspomnieć, że w tym pięknie położonym miejscu swego czasu przebywał św. Maksymilian Kolbe. Kościół pw. Podwyższenia Krzyża Świętego obecnie jest remontowany, więc nie można go zobaczyć, ale zwiedziliśmy w Nieszawie gotycką świątynię pw. św. Jadwigi Śląskiej. Wcześniej, po zakwaterowaniu i zjedzeniu przygotowanego przez siostry obiadu, klasa IIa udała się na spacer nad brzeg Wisły. Znajdowała się tam siłownia i boisko do piłki plażowej, gdzie udało się rozegrać mecz w siatkówkę. Następnie uczniowie udali się na Mszę Świętą i procesję z okazji oktawy Bożego Ciała. Po oddaniu piłki, którą pożyczył nam miejscowy Ksiądz Proboszcz ks. Grzegorz Molewski, i rozmowie z nim, młodzież udała się do klasztoru, gdzie wspólnie przygotowaliśmy grilla. Po zjedzeniu obfitej kolacji z przepysznymi kiełbaskami, po rozmowach i zabawach, zmęczeni ale zadowoleni uczniowie klasy IIa  klasy udali się do swoich pokoi, aby wypocząć przed następnym dniem. Drugiego dnia do grona opiekunów dołączył ks. Jacek Buta. Nasyceni śniadaniem uczniowie udali się w drogę do Ciechocinka. Droga rowerowa z Nieszawy do tego znanego kurortu upłynęła nadzwyczaj szybko. Nasze rowery i auto zostawiliśmy u zaprzyjaźnionych Sióstr Honoratek, aby pospacerować i pooddychać solankowym powietrzem pod słynnymi  tężniami. Po beztroskim czasie spędzonym w okolicach tego obiektu, udaliśmy się do pobliskiej restauracji, gdzie zaspokoiliśmy głód zamówioną pizzą. Najedzeni chętnie udaliśmy się w drogę powrotną do Nieszawy. Około godziny 15.30 udało się dotrzeć do przeprawy promowej. Po przepłynięciu Wisły, niełatwą trasą rowerową wiodącą prawą stroną rzeki w okolicach Bobrownik, wycieczka zmierzała w stronę Włocławka. Już po dwóch godzinach, chociaż momentami w lesie droga była piaszczysta, a komary gryzły niemiłosiernie, dotarliśmy do celu. Wszyscy bezpiecznie i w radosnej atmosferze wróciliśmy do naszego miasta.
Bardzo dziękujemy naszym opiekunom: p. Joannie Karwowskiej, p. Józefowi Nowakowi, ks. Jackowi Bucie za to, że czuwali nad naszym bezpieczeństwem podczas wyprawy, naszej wychowawczyni za zorganizowanie tej wycieczki, a Księdzu Dyrektorowi za możliwość skorzystania ze szkolnego auta, które wiozło nasze bagaże i zapasowe rowery.

Patryk Daroszewski

 

Skip to content