II miejsce Marty Bychowskiej w Indywidualnych Mistrzostwach Włocławka w szachy

W piątek 16 listopada 2018 r. w CKBB STARA REMIZA odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Włocławka uczniów z kl. VII, VIII szkół podstawowych, III gimnazjum oraz szkół ponadpodstawowych w szachach.

Każdy uczestnik miał na rozegranie partii 15 min. Turniej przeprowadzono systemem szwajcarskim kontrolowanym na dystansie 7 rund w jednej grupie. Przy szachownicach spotkało się 28 młodych, ale świetnych szachistów. Przed rozpoczęciem turnieju sędzia Janusz Augustowski omówił zasady gry. Turniej rozpoczął się o godzinie 9.00. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Marta Bychowska z kl. VIIb, Wiktor Stachowski, Rafał Wierszyło oraz Krzysztof Ostrowski z kl. IIIa gimnazjum.

W kategorii dziewcząt szkół podstawowych i gimnazjum Marta Bychowska zajęła II miejsce (5.0 punktów), Wiktor Stachowski – 9 miejsce (4.0 punkty), Rafał Wierszyło – 11 miejsce (3,5 punkty), a Krzysztof Ostrowski – 17 miejsce (3.0 punkty).

Za tak znakomity sukces naszych uczniów ogromne podziękowania należą się Panu Andrzejowi Gołębieskiemu, który świetnie przygotował i wspierał naszych uczniów.

Trzeba również poinformować, że Marta Bychowska znakomicie spisała się w eliminacjach strefowych do finałów mistrzostw Polski juniorek w szachach w kategorii do 13 lat, rozegranych w Okoninach Nadjeziornych. Podopieczna Pawła Grochowalskiego stanęła na trzecim stopniu podium, awansując drugi raz z rzędu do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, która odbędzie się w maju 2019 r. Gratulujemy!

Wszystkim zawodnikom dziękujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

Paulina Iwańska

Skip to content