Uczniowie Zespołu Szkół Katolickich w finale wojewódzkim Przedmiotowego Konkursu Języka Niemieckiego

Z radością i dumą zawiadamiamy, że czworo gimnazjalistów i jedna uczennica szkoły podstawowej zakwalifikowali się do wojewódzkiego etapu Przedmiotowego Konkursu Języka Niemieckiego. Uczniowie napisali pomyślnie test gramatyczno – leksykalny i popisali się wiedzą o krajach niemieckojęzycznych podczas eliminacji rejonowych, które odbyły się w Zespole Szkół Katolickich 5 grudnia 2018r. Wówczas w szranki stanęło 90 uczniów z rejonu toruńskiego i włocławskiego.

O tytuł laureata konkursu będą ubiegać się: Julia Rojewska (8a), Magda Balcerzak, Piotr Sikorski (IIIa), Maria Cieślewicz (IIIc) i Mateusz Nawrocki (IIIe). Serdecznie gratulujemy znakomitego wyniku i życzymy niesłabnącej fascynacji językiem niemieckim, owocnych przygotowań do konkursu w lutym 2019 r. oraz zdobycia najwyższych laurów.

A. Waśkiewicz i A. Przybylski

Skip to content