Podziękowanie dla instruktorów warsztatów z kostki Rubika

Ksiądz Dyrektor – dr Jacek Kędzierski uhonorował instruktorów warsztatów z kostki Rubika właśnie jedną z takich kostek logicznych. Uczniowie klasy IIIa gimnazjum: Tymoteusz Rózik, Kornel Weber, Michał Śmigielski oraz uczeń klasy 5c szkoły podstawowej – Michał Kopaczyk pokazywali i wyjaśniali algorytmy układania kostki logicznej.

Udało im się nauczyć swoich kolegów ze szkoły układać kostki sześcienne 2x2x2 i 3x3x3 składające się z kwadratów oraz kostkę czworościenną Pyraminx, będącą różnokolorowymi trójkątami składającymi się z mniejszych trójkątów. Chłopcy skutecznie zaszczepili w uczniach naszej szkoły swoją pasję. Mam nadzieję, że Długosza ogarnie mania układania kostek Rubika, które to już niebawem będzie można wypożyczać ze świetlicy szkolnej.

Emilia Chodoła

Skip to content