Szkoła Podstawowa – “Nauka, zabawa, rozwój”


Innowacja informatyczna – Szkoła Podstawowa – “Nauka, zabawa, rozwój”

Od września 2016r. uczniowie Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Długosza we Włocławku w klasach pierwszej i czwartych realizują zajęcia z innowacji informatycznej. Swoją przygodę z programowaniem zaczęli, w szczególności ci najmłodsi, nie od pracy z komputerem lecz zabaw logicznych. Dzięki temu uczą się algorytmicznego myślenia, które będzie potrzebne na późniejszym etapie nauki.

Korzystamy także z programu Baltie, gdzie można, przechodząc kolejne etapy wtajemniczenia, wykorzystać zdobytą wiedzę  i umiejętności w programowaniu.

Podczas realizacji innowacji informatycznej  wykonywaliśmy wiele czynności umożliwiające uczyć się  i rozwijać umiejętności kodowania i programowania. Rozwiązujemy zadania informatyczne dostosowane do wieku uczniów. Bardzo pomocnym w tym są klocki LEGO WEDO 2.0, jakie zostały zakupione dla wszystkich uczniów naszej szkoły.

Krzysztof Krychowiak

 

Dokumentacja

 

Skip to content