Zagrożenia wirtualnego świata

W naszej szkole 5 maja, podczas godzin wychowawczych, odbyły się zajęcia dla uczniów gimnazjum nt. „Zagrożenia wirtualnego świata”.
Spotkanie poprowadził sierż. Aleksander Pradun. Uczniowie, podczas pogadanki z policjantem, zostali poinformowani o konsekwencjach podejmowania niewłaściwych działań w Internecie. Zostali również ostrzeżeni przed złudnymi „znikającymi informacjami”, w których można udostępniać wszystko. Każdy komputer posiada swój kod IP, poprzez który nikt nie jest anonimowy. Szczegółowo wyjaśnione zostało pojęcie odpowiedzialności karnej za popełnianie tzw. cyberprzemocy, czyli stosowania przemocy przez nękanie, prześladowanie, zastraszanie czy chociażby publikowanie obraźliwych zdjęć i złośliwie komentarze na temat innych osób z wykorzystaniem Internetu i narzędzi typu elektronicznego: SMS, e-mail, witryny internetowe, portale społecznościowe i inne. Gimnazjaliści mieli możliwość zadawania pytań.
Dziękujemy uczniom i wychowawcom poszczególnych klas za obecność.
Paulina Kłonowska
Sandra Iwańska
Paulina Iwańska

 

Skip to content